Rotech 100NBx50NB Regular Eyebolts 3250mm Posts- RSATHD4.5-3.25M
Post, Cap, Stay, Post & Stay Connector, Footplate, & Tension Cable
Stock/Ref #: RSATHD4.5-3.25M Brand: Rotech Rural
Can Transport Australia Wide!
Contact us today for sales or make enquiry below.
Need Finance
For This Asset?
Description
Exclusion Fence End Assembly Kits
  • Post Diameter – 100NB (114mm OD)
  • Post Wall Thickness – 4.5mm
  • Post Length – 3250mm (8ft)
  • Stay Diameter – 50NB (60mm OD)
  • Stay Wall Thickness – 2.3mm
  • Stay Length – 3250mm (11ft)
  • Eye Bolt – Regular
Freight for single item orders may be unviable.
Contact us for more details.
All prices include GST. Please allow extra for freight.
Delivery available through Australia Post for small items. Postage calculated at checkout.
Select ‘Quote’ at check out for freight quote on larger items.
Delivery is available Australia Wide.
Dealer enquiries welcome.
Finance is now available!
Contact Farm Supplies today for sale or more information!
Photos are for illustration only, and actual product may vary from those shown.
Prices are correct at time of posting the ad, but are still subject to change.
E & OE.
Additional information
Weight 500 kg
Dimensions 500 × 500 × 500 cm
Shipping
Local Pickup - Free On Stocked Items
Shipping – Small Items
(Calculated when you enter post code in shipping calculator)
Shipping – Bulky Items
Product Enquiry
Product: Rotech 100NBx50NB Regular Eyebolts 3250mm Posts- RSATHD4.5-3.25M